MORESIL

MORESIL S.L. jest firmą produkującą maszyny i urządzenia rolnicze z ponad 60 letnim doświadczeniem w sektorze rolnym.

W ofercie firmy MORESIL S.L. znajdują się trzy odrębne linie produktów: przystawki przystosowane do kombajnów zbożowych (do zbioru kukurydzy na ziarno, do zbioru słonecznika oraz maku), maszyny do zbioru oliwek lub owoców (otrząsarki, maszyny do zbierania oliwek z ziemi) oraz maszyny do czyszczenia i selekcji zboża.

Zarówno jakość produktów MORESIL jak i wszystkich dostawców, z którymi firma współpracuje, jest potwierdzona certyfikatem jakości ISO 9001.

Zakłady MORESIL S.L. dysponują najnowocześniejszymi urządzeniami i wyposażeniem. Fabryka mieści się na 21 000 m2, w tym 11 500 m2 stanowią obiekty zadaszone. Na szczególną uwagę zasługują: centrum cięcia laserowego, robot spawalniczy, tokarki oraz nowoczesne centrum obróbkowe CNC. Firma MORESIL posiada malarnię proszkową, dzięki czemu maszyny zostają poddane 3-etapowemu procesowi antykorozyjnemu. Następnie pokryte farbą elementy zostają nagrzane w piecu, aby w rezultacie otrzymać odpowiednio wykończoną i odporną na uszkodzenia powłokę. 

Projekty maszyn są realizowane w oprogramowaniu 3D, za pomocą którego zostaje przeprowadzona analiza elementów skończonych (MES). Analiza ta umożliwia sprawdzenie teoretycznej niezawodności maszyn. 

To wszystko ma na celu zaspokajanie potrzeb i dopasowanie się do Państwa wymagań w każdym możliwym aspekcie. Dzięki profesjonalnemu podejściu firmie MORESIL S.L. udało się osiągnąć wysoki procent eksportu i dzisiaj  marka ta jest obecna i posiada wysoką renomę już na czterech kontynentach.

 

PRZYSTAWKA DO ZBIORU KUKURYDZY NA ZIARNO MORESIL MR800

Heder do zbioru kukurydzy na ziarno MORESIL MR800 jest owocem połączenia cennego, 50-letniego doświadczenia inżynierów firmy MORESIL S.L. z zaawansowaną technologią produkcji. Maszyna sprawdziła się na najbardziej wymagających polach uprawnych na świecie.

 

  Te aspekty przekładają się na możliwości przystawki, która jest w stanie skosić kukurydzę w najbardziej niekorzystnych warunkach, co wyróżnia ją spośród innych hederów.

 

Heder MR800 do zbioru kukurydzy na ziarno staje się pewnym przeciwnikiem w walce z nieprzewidywalnymi czynnikami zewnętrznymi, które zawsze towarzyszą rolnictwu.

Maszyny firmy MORESIL są projektowane w myśl zasady: od profesjonalistów dla profesjonalistów. 

 

Model ten pozwala na szeroką konfigurację, dzięki czemu spełnia zróżnicowane potrzeby każdego klienta oraz rynku. Może zostać wyprodukowany na miarę, dopasowując się do odległości między rzędami od 50 cm. Posiada górny łańcuch nad osłoną rozdzielaczy oraz ślimaki boczne, a to sprawia, że maszyna nie ma problemów w ekstremalnych warunkach oraz przy wyległym plonie. Model wyposażony jest również w podcinacze łodyg, metalowe lub plastikowe dzioby, stalowe rotory z wymiennymi lub przeciwstawnymi ostrzami, samosmarującą szczelną skrzynię z napędem łańcuchowym lub przekładniami, stałe lub rozkładane podwozie, itp.

 

Podcinacz łodyg kukurydzy

Dzięki odpowiedniemu projektowi podcinacza, heder MR 800 MORESIL zużywa mniej mocy kombajnu.

Podcinacz znajduje się przed wałkami wciągającymi pod zespołem zrywającym. Usytuowanie podcinacza łodyg z przodu nie tylko pozwala osiągnąć optymalne cięcie, ale również sprawia, że maszyna nie zaczyna ciąć, dopóki łodyga nie będzie odpowiednio wprowadzona między rotory. Dzięki temu zapobiegniemy utracie kolb oraz unikniemy ponownego koszenia.

Pozycja podcinacza pozwala również na wcześniejsze cięcie, a to sprawia, że łodygi zostaną ścięte jednakowo.

Jako że zużycie mocy podcinacza i rotorów wciągających nie jest jednakowe, zarówno rotory jak i podcinacz posiadają dwa oddzielne sprzęgła. Zapewnia to maksymalną ochronę przed potencjalnym przeładowaniem i gwarantuje wytrzymałość oraz długotrwałość obu mechanizmów.

Każda z przekładni posiada dźwignię, która umożliwia przyłączanie oraz odłączanie podcinacza w dogodnym dla operatora momencie. Noże są obustronne.

Prostota mechaniczna – dzięki niezależności podcinaczy od zespołu wciągającego, zmiana ostrzy jest możliwa w kilka minut. Aby podcinacz zaczął funkcjonować, nie jest konieczna praca zespołu wciągającego. 

 

Zespół zrywający

Przekładnia główna – przetestowana niezawodność. Przekładnie naszego hedera MR800 są wykonane ze stali hartowanej i zanurzone w specjalnej kąpieli olejowej. 

Heder ma możliwość przyłączenia sprzęgła, w celu ochrony przed jego przeładowaniem, mogąc przy tym oddzielnie regulować pracę sprzęgła podcinacza.  

 

Rotory wciągające są zaopatrzone w 6 wymiennych noży stworzonych ze specjalnego trudnościeralnego materiału pokrytego węglikiem wolframu. Opcjonalnie w ofercie znajdują się również rotory zaopatrzone w ostrza naprzeciwległe. 

Na początku każdego rotora znajduje się system smarowania, który sam podtrzymuje odpowiedni poziom nasmarowania. 

Łańcuchy wciągające charakteryzują się zamkniętą konstrukcją oraz posiadają specjalny popychacz, który zapewnia jednostronny przebieg łańcucha. Naciąg łańcucha jest regulowany poprzez innowacyjny napinacz, który utrzymuje odpowiednie napięcie oraz pozwala na zmianę łańcuchów z minimalnym wysiłkiem.

 

Dzięki zaokrąglonym krawędziom wyprodukowane z solidnego materiału płyty tnące nie uszkadzają kolb. Płyty są sterowane bezpośrednio z kabiny kombajnu za pomocą odpowiedniego systemu hydraulicznego. 

 

Wzmocniony napęd łańcuchowy regulowany za pomocą samoregulującego napinacza położony w szczelnej obudowie i zanurzony w kąpieli olejowej gwarantuje długotrwałą pracę mechanizmu.  Taki system zapewnia precyzyjne dostosowanie się obrotów przystawki do każdego kombajnu. Opcjonalnie przystawki mogą być wyposażone w grupę biegów.

Czujnik wysokości

Autopilot

Hydrauliczne wzmocnienie ślimaka (Polietylen)

Zestaw do zbioru słonecznika

Hydrauliczne lub mechaniczne wzmocnienie ślimaka (metal)

Rozdrabniacz do łodyg

Ostrza naprzemianległe

Ostrza naprzeciwległe

Elementy opcjonalne:

  • Czujnik wysokości: pozwala na szybkie i bliskie w stosunku do terenu skoszenie.
  • Autopilot: wsparcie dla operatora podczas długich dni intensywnej pracy.
  • Ślimaki boczne: Po jednej lub po obu stronach. Dostępne w wariancie z układem hydraulicznym (ślimaki z polietylenu lub metalowe) lub mechanicznym (ślimaki metalowe). 
  • Dopasowany zestaw do zbioru słonecznika, który można łatwo wprowadzić pomiędzy rozdzielacze.
  • Wałki zrywające wyposażone w noże naprzeciw i naprzemianległe.
  • Rozdrabniacz do łodyg.

Górny łańcuch wciągający. Dzięki temu elementowy (wyposażenie opcjonalne), koszenie kukurydzy w ekstremalnych warunkach staje się łatwiejsze, nawet przy wyległym plonie. Nieustanne wciąganie zapewnia wysoką wydajność przystawki i zapobiega utracie zbieranego ziarna. 

Przystawka z funkcją składania
Dysponujemy składanymi modelami w różnych wymiarach.
Sterowany z kombajnu system składania jest prosty i szybki.
Na dodatek kompaktowe złożenie przystawki nie ogranicza widoczności z kabiny.
Składany model pozwala na zmniejszenie czasu i kosztu przemieszczania się z jednego miejsca na drugie.

SKŁADANY HEDER ZBOŻOWY MORESIL CV

Składany zbożowy CV jest idealny w kwestii oszczędności czasu i komfortu przejazdu. Operacja składania przebiega szybko. Heder składa się na trzy części.

Na potrzeby tego hederu opracowano systemy sprzęgające dla ślimaka, ostrza tnącego i przekładni, które dostosowują się automatycznie.

Żmijka w hederze jest wykonana ze stali nierdzewnej dla lepszego przepływu materiału.

Blokada bezpieczeństwa zapobiegająca wypadkom podczas pracy.

Najnowocześniejszy system cięcia SCHUMACHER składa się z prowadnic rolkowych, które zmniejszają tarcie i specjalnych hartowanych osłon, co zmniejsza zapotrzebowanie na moc potrzebną do cięcia materiału.

System sprzęgu noża tnącego jest podobny do tego stosowanego od lat w hederach do słonecznika, opatentowany i wysoce niezawodny. Cięcie odbywa się na całej szerokości elementu tnącego bez żadnych przerw.

Minimalna odległość między ślimakiem a gardzielą kombajnu dla lepszego przepływu masy niezależnie od jej stanu.

Motowidła mają dużą średnicę i hydraulicznie regulowaną prędkość przez operatora, co sprzyja zbiorom  w każdych warunkach.

Ślimak o dużej średnicy [610 mm] z chowanymi palcami na całej długości.

Możliwość zmiany kąta nachylenia stołu, aby umożliwić lepszy zbiór plonów takich jak soja.

Czujniki naziemne do kopiowania terenu i dostosowania do niego hederu.

Moment przeniesienia napędu jest realizowany przez WOM tylko z lewej strony. Posiada sprzęg automatyczny, który ułatwia operację składania.

Kompaktowy system składania zapewnia dobrą widoczność kierowcy kombajnu. Wysokie bezpieczeństwo osiąga się również podczas przejazdów drogowych i przejazdów po najtrudniejszych terenach.

MODEL
SZEROKOŚĆ ROBOCZA
SZEROKOŚĆ TRANSPORTOWA
CV 550 P
5,50m
3,50m
CV 620 P
6,20m
3,50m
CV 720 P
7,20m
4,00m

Heder do zbioru słonecznika GB

Ten heder do słonecznika można dopasować do każdego typu kombajnu. 

Dostępny jest w różnych szerokościach – od 5 m z możliwością poszerzenia do 0,5 metra. Realizujemy również specjalne zamówienia o innych wymiarach – zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

Heder posiada możliwość hydraulicznego dostosowania wysokości nagarniacza z kabiny operatora. Powierzchnia płyt tnących została dodatkowo utwardzona, a odległość między nimi minimalizuje straty materiału.

Uniwersalny mechanizm do montażu hedera dopasowuje się do każdego kombajnu, dzięki czemu jego wymiana i regulacja nachylenia jest niezwykle łatwa..

Jeżeli podcinacz (wyposażenie opcjonalne) nie zostanie uwzględniony w zamówieniu, to istnieje możliwość jego zamontowania w późniejszym terminie. 

Na życzenie klienta dostosujemy kolor maszyny do koloru kombajnu.

Dzięki ciągłej rotacji komponentów działanie systemu tnącego jest ciche, a ruch ostrzy całkowicie prostolinijny. Ten szczegółowo dopracowany system sprawia, że możliwe jest koszenie przy większych prędkościach.

HEDER MINIMALIZUJE STRATĘ ZIARNA

Dzięki dwustronnym podcinaczom, których cechą jest wysoka wytrzymałość, heder pozostawia po sobie równomiernie i perfekcyjnie skoszone ściernisko.

Łamacz ścierniska, który pozwala przygnieść ostro ściętą łodygę, chroniąc przy tym koła kombajnu.

Rozdrabniacz z hydraulicznie regulowaną wysokością, który pomimo długich łodyg pozostawia krótkie ściernisko.

Zespoły tnące, które zostały specjalnie opracowane do tego zadania, mają wzmocnione piasty dla zapewnienia absolutnej niezawodności.

Układ podcinacza z odwróconą rotacją dla większej wydajności i lepszego rozdziału pokosu.

Wał napędowy zespołu tnącego można zdemontować, aby ułatwić konserwację.

Ostrza zespołu tnącego są odwracalne i mają długą żywotność. Dzięki systemowi tnącemu po pracy pozostaje idealne i jednolite pole ścierniska.

Model
Szerokość (m)
Szerokość robocza (m)
Waga (kg)
GB-500
5,60
5,10
1264
GB-550
6,10
5,60
1400
GB-600
6,60
6,10
1536
GB-650
7,10
6,60
1672
GB-700
7,60
7,10
1808
GB-750
8,10
7,60
1944
GB-800
8,60
8,10
2402
GB-850
9,10
8,60
2484
GB-900
9,60
9,10
2566
GB-1000
10,60
10,10
2650

Modele GB składane.

Przystawka do zbioru kukurydzy GB jest wyposażona w godny uwagi, opatentowany przez MORESIL system sierpowego zamykania hederu. Cechuje go wytrzymałość i stabilność, dzięki czemu unikniemy ewentualnego przemieszczenia się i rozregulowania przystawki, co mogłoby uniemożliwić ponowne przyłączenie jej do kombajnu.

Składanie odbywa się z kabiny kombajnu bez odłączania WOM.

Tak jak w poprzednim modelu, model składany również cechuje się cięciem prostoliniowym. Pomimo osiągania dużej prędkości, maszyna nie zmniejsza swojej siły i wydajności w którymkolwiek momencie koszenia.

Dostępna jest również opcja z podcinaczem łodyg z funkcją hydraulicznie regulowanej wysokości.

Dostępne są dwa warianty mierzone w szerokości roboczej: 6.5 m oraz 7 m.

Heder do zbioru słonecznika GBE

Model GBE to wersja modelu GB. Został on zaprojektowany także do pracy bez podcinacza oraz dla osiągania wysokich prędkości, co pozwala na wydajniejsze koszenie. Nagarniacz jest wyposażony w popychacze, które wspomagają wciąganie i zapobiegają akumulacji materiału.

Ten model posiada wał zębaty znajdujący się pod płytami, który wspomaga wciąganie roślin. Innym wartym uwagi elementem jest chroniąca nagarniacz osłona. Heder wyposażono w regulowaną tarczę, która dostosowuje się do warunków koszenia oraz pomaga osiągnąć roślinie odpowiednią pozycję między ostrzami. To sprawia, że maszyna odetnie jedynie kwiat, a łodygę pozostawi na ziemi.

Heder do zbioru słonecznika G-4570

Przystawka do zbioru słonecznika Moresil  G-4570  (od 4 do 12 rzędów) dostosowywana jest do każdego modelu kombajnu.  Maszyny wyposażone są w elementy niezbędne do uzyskania optymalnej wydajności. Szerokość między rzędami waha się od 500 m / m do 800 m / m.

Rozstaw rzędów: dostępny w wielu wymiarach. Dodatkowo, w razie zapotrzebowania, jesteśmy w stanie wykonać rozstaw rzędów w dowolnej odległości.

System dopasowujący się do kombajnu można wymieniać i regulować w celu zmiany nachylenia pracy. System jest dostosowany do każdego kombajnu.

Możliwość wyboru koloru przystawki i dostosowania go do koloru kombajnu.

Listwa z ostrzami ma całkowicie prostoliniowy ruch i jest bardzo cicha, ponieważ jej elementy są zawsze w ruchu. Ten system może ciąć z dużą prędkością.

Wariator prędkości (opcja): ten heder może być wyposażony w wariator prędkości dla łańcuchów podających w celu dostosowania prędkości do prędkości kombajnu.

System cięcia przez sekcje nożowe umieszczono z tyłu zestawu podającego i blisko przenośnika ślimakowego dla stałego, równomiernego i bezstratnego podawania ziarna.

Łańcuchy podające umieszczone są w górnej części karoserii (opcja), wprowadzają równomiernie leżące na ziemi rośliny, unikając gromadzenia się ściętych łodyg kukurydzy. Łańcuchy boczne pomagają zasilać głowicę.

Hydrauliczny podcinacz z regulacją wysokości. Umożliwia cięcie krótkiego ścierniska, mimo długich łodyg.

Przekładnie łańcuchów są zaprojektowane specjalnie do pracy ze wzmocnionymi tulejami, aby uzyskać całkowitą niezawodność.

System odwrotnej rotacji w celu uzyskania większej wydajności i dystrybucji rozdrobnionej słomy.

Listwa napędowa jest wyjmowana w częściach, aby ułatwić konserwację.

Ostrza rozdrabniacza są odwracalne i bardzo trwałe.

Po pracy pozostaje idealny i jednolity zarost.

Dystans między rzędami 600 mm
Ilość rzędów
6
7
8
9
10
Długość całkowita (mm)
4100
4700
5300
5900
6500
Waga (kg)
1250
1450
1650
1850
2050

Opcjonalnie:

  • ozdrabniacz łodyg stały lub składany;
  • górny łańcuch podający;
  • przekładnie o zmiennej prędkości do łańcuchów wciągających (w zależności od modelu).

Żniwiarka pokosowa MORESIL SW

 

Różne opcje przyłączenia:

– z przodu ciągnika (z przednią jednostką hydrauliczną- zaczepiany na przednim TUZ ciągnika lub z przednim wałem odbioru mocy);

– z tyłu ciągnika (obrotowe stanowisko operatora);

– z kombajnem.

 

Dostępny w następujących wymiarach:

– żniwiarka pokosowa SW 650  (6,5m);

– żniwiarka pokosowa SW 700 (7 m);

– żniwiarka pokosowa SW 750 (7,5 m).

 

Żniwiarka pokosowa MORESIL SW:

– poprzez odpowiednią regulację i dopasowanie kierunku taśm pokos może pozostać po jednej lub po obu stronach maszyny;

– posiada kontrolę prędkości rozładunku;

– regulacja mechaniczna wszystkich elementów włączając zespół tnący;

– posiada wysokiej wydajności nagarniacz z możliwością regulacji jego położenia z kabiny operatora;

– poziome noże, boczne lub centralne do koszenia rzepaku (opcjonalne wyposażenie);

– system zapamiętywania i utrzymywania się nad terenem;

– wyposażony w koła na końcach;

– posiada duże otwory wyjściowe, odpowiednie dla rzepaku osiągającego dużą wysokość.

 

ZALETY ŻNIWIARKI POKOSOWEJ SW:

– nawet dwa razy szybsze schnięcie pokosu;

– usprawnia pracę kombajnu;

– jednorodne dojrzewanie upraw;

– mniej strat materiału;

– możliwość pracy na każdym rodzaju pola uprawnego.